20101112_MG
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU
Przedmiotem zamówienia jest:
1. dostarczanie oleju opałowego lekkiego do szkół podstawowych i gimnazjów na terenie gminy Augustów w ilości ok.130.000 litrów w sezonie grzewczym 2011 do następujących szkół na terenie Gminy Augustów:
1. Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Białobrzegach2. Szkoła Podstawowa w Jabłońskich3. Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Janówce4. Szkoła Podstawowa w Kolnicy5. Szkoła Podstawowa w Netcie6. Szkoła Podstawowa w Rutkach7. Szkoła Podstawowa w Żarnowie
3. Dostawa oleju odbywać się będzie sukcesywnie w okresie od stycznia 2011r. do grudnia 2012 r.
4. Pojedyncza dostawa do jednej szkoły wynosić będzie od 1000 do 5000 litrów, w wyjątkowych wypadkach nie mniej niż 500 litrów.
5. Zamawiający zastrzega sobie prawo zwiększenia lub zmniejszenia wielkości dostaw w stosunku do zapotrzebowania określonego w specyfikacji istotnych warunków zamówienia w zależności od warunków atmosferycznych.
6. Zamawiający zastrzega sobie prawo niewykorzystania w okresie realizacji umowy pełnej ilości zapotrzebowania określonego w SIWZ.
7. Sposoby realizacji dostaw oraz odpowiedzialność wykonawcy:
a) Wykonawca zobowiązany będzie dostarczać przedmiot umowy sukcesywnie, przez okres trwania umowy w cenie jednostkowej zgodnie z warunkami SIWZ i " Formularzem ofertowym"
b) Dostawa towaru następować będzie transportem Wykonawcy, na jego koszt i ryzyko.
c) Wielkość i termin każdorazowej dostawy określi Zamawiający według bieżących potrzeb, składając Wykonawcy zamówienie w terminie minimum 2 dni od daty wymaganej dostawy oleju.
d) Zamówienia Zamawiający będzie składał Wykonawcy telefonicznie, faksem lub drogą elektroniczną.
e) W nagłych przypadkach korekta zamówienia będzie dokonywana telefonicznie.
f) W imieniu Zamawiającego zgłoszeń zapotrzebowania na dostawy dokonywać będzie wyznaczony przez dyrektora ZOES pracownik Zespołu.
g) O przygotowaniu dostawy oleju Wykonawca będzie miał obowiązek zawiadomić Zamawiającego telefonicznie z jednodniowym wyprzedzeniem.
h) Miernikiem dostarczonego oleju opałowego będą wskazania zalegalizowanego licznika paliwa, zainstalowanego na cysternie dowożącej olej.
i) Dowodem zrealizowania każdorazowej dostawy będzie pisemne potwierdzenie przyjęcia towaru przez Dyrektora szkoły lub osobę przez niego upoważnioną.
j) W przypadku stwierdzenia braków lub wad w dostarczonym towarze, Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonania przez Wykonawcę uzupełnienia lub wymiany towaru na wolny od wad.
k)Do każdej dostawy Wykonawca dołączy świadectwo jakości lub równoważny dokument przedstawiający parametry dostarczanego oleju, wystawione przez producenta ( nie gorsze niż określone w ofercie).
l) W przypadku dostarczenia oleju opałowego bez dokumentu, o którym mowa w ppkt. k), lub towaru niezgodnego z obowiązującą normą lub złożona ofertą., Zamawiającemu przysługiwać będzie prawo do odmowy przyjęcia towaru. Ewentualne szkody powstałe z tego tytułu pokryje Wykonawca zamówienia
m) W przypadku zastrzeżeń co do jakości dostarczonego oleju opałowego Zamawiający powiadomi o powyższym fakcie Wykonawcę i w obecności jego przedstawiciela pobrane zostaną próbki zakwestionowanej dostawy oleju opałowego, w celu poddania ich w niezależnym laboratorium badawczym.
n) W przypadku potwierdzenia przez laboratorium badawcze zastrzeżeń Zamawiającego co do jakości oleju opałowego, Wykonawca dostarczy olej opałowy o właściwych parametrach technicznych w ilości, która została zakwestionowana. Dodatkowo Wykonawca obciążony zostanie kosztami badania próbek, kosztami usuwania awarii urządzeń lub kosztami ich wymiany, jeżeli zastosowany olej opałowy, nie spełniający wymagań jakościowych spowoduje ich uszkodzenie lub zniszczenie.
o) Podstawą do obciążenia Wykonawczy kosztami napraw będzie protokół oględzin (napraw)
8) Pozostałe warunki zostały przedstawione we wzorze Umowy, stanowiącej załącznik nr 2 do SIWZ 9) Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do uzyskania wszelkich niezbędnych informacji, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy. W ofercie należy określić wielkość współczynnika - składnika stałego( z dokładnością do trzech miejsc po przecinku) stanowiącego element ceny oleju opałowego.
Na cenę składają się:
1) cena jednostkowa (cena zakupu oleju opałowego w rafinerii przy temp. otoczenia w dniu zamówienia) + podatek VAT (zł/ litr)
______________________________
Jan Ordowski
Na podstawie art. 27. ust. 2. ustawy Prawo Zamówień Publicznych Zamawiający żąda, aby fakt pobrania Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia Wykonawca potwierdził poprzez wysłanie stosownej informacji na adres zoes@neostrada.pl
Metryka strony